Monobloc®

Koperta implantu MONOBLOC® składa się z 6-ciu warstw biokompatybilnego elastomeru silikonowego, a każda z nich przełożona jest wewnętrzną barierą redukującą przenikanie żelu silikonowego na zewnątrz implantu.

Monobloc® zwraca uwagę swoją niezwykłością. Ekskluzywna koncepcja systemu Monobloc® to automatyczne zgrzewanie krążków okluzyjnych, które wzmacnia trwałość połączenia z kopertą implantu. Równomiernie rozkłada naprężenia mechaniczne między krążkiem okluzyjnym a powłoką zewnętrzną. Dzięki temu koperta implantu ma jednolitą i niezwykle wytrzymałą budowę przy zachowaniu optymalnej miękkości, aby chirurg miał możliwość umieszczenia implantu w piersi pacjentki już przez niewielkie nacięcie.

  • System Monobloc®
    to przełomowa technologia gwarantująca niezawodność i trwałość
  • Krążek okluzyjny jest zgrzewany z kopertą
    co zabezpiecza przed jego odwarstwieniem lub pęknięciem w porównaniu
    z konwencjonalnymi kopertami z klejonymi krążkami
  • Podczas rozciągania krążek i koperta zachowuje się progresywnie.

 

Dodatkowo 6-warstwowa powłoka implantu Arion maksymalnie zwiększa poziom bezpieczeństwa. Warstwy te zapewniają wyjątkowo trwałą konstrukcję. Każda z sześciu warstw elastomeru sylikonu przełożona jest powłoką zabezpieczającą (anti-bleeding barier), co uniemożliwia przedostanie się żelu silikonowego do ciała kobiety. Efektem takiej ochrony jest gwarancja zachowania pierwotnego kształtu implantu przez wiele lat, ponieważ nie traci on swojej objętości z upływem czasu. Implanty Arion z zastosowaniem Monobloc® posiadają niezwykle cienką i trwałą powłokę, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne pod skórą.